„Wspomnij Ziutka” 

Płyta „Wspomnij Ziutka” pochodzi z koncertu „Ziutkowi na imieniny”, który odbył się 27.11.2012 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncertu poświęconemy poecie – harcerzowy Józefowi Andrzejowi Szczepańskiemu, który zginął w czasie Powstania Warszawskiego. Wszystkie teksty autorstwa Józefa A. Szczepańskiego w wykonaniu wokalistków: Paweła Kukiza, zespołu Trupia Czaszka w składzie Budzy (Armia) – wokal, Darek Budkiewicz (DePress)- bas, Frantz (Armia) – gitara, Amade – perkusja oraz Małgorzata Godlewska – (kontralt) i Garwolińskiego Teatru Od Czapy w składzie:

z towarzyszeniem Bajus Band. Do płyty dołączona jest książeczka poświęcona życiu i twórczości „Ziutka”. Ciekawostką jest nota poświęcona harcmistrzowi Januszowi Krężelowi, znanemu, a zamieszkałemu w Mielcu historykowi skautingu i harcerstwa.

Lista utworów:

  1. Już nie wróci twój chłopiec dziewczyno
  2. Dziś idę walczyć – Mamo!
  3. Pieśń podchorążych
  4. Przyniosłaś dziś pamiętnik
  5. Chłopcy silni jak stal
  6. A jak będzie już po wojnie
  7. Do Rafała
  8. Hymn (Hej do czynu)
  9. Akcja to jest fajna heca
  10. W parasolu jest już taka mania
  11. Dziadobójca
  12. Czerwona zaraza
  13. Pałacyk Michla
  14. Wywiad z gen Januszem Brochowicz-Lewińskim ps. Gryf

„Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych”

Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” utwory muzyczne śpiewane przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Nagrania to autentyczne żołnierskie piosenki ze słowami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych wcześniej melodii, a także kilka utworów śpiewanych w całej Polsce, powstałych w czasie wojny.

Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” to projekt Fundacji Sztafeta przy współpracy z Edycją Św. Pawła, oparty na utworach muzycznych śpiewanych przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Nagrania to autentyczne żołnierskie piosenki ze słowami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych wcześniej melodii, a także kilka utworów śpiewanych w całej Polsce, powstałych w czasie wojny.

W projekcie udział wzięli:

  • wokaliści Teatru Muzycznego Od Czapy, prowadzonego przez Fundację Sztafeta, pod muzyczną opieką Lidii i Marcina Pospieszalskich;
  • zespół CzapoBa, złożony ze znakomitych muzyków: Dariusz Budkiewicz (De     Press, Armia), Dariusz Bafeltowski, Nikodem Pospieszalski, Mikołaj     Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Julian Czaporowski;
  • gościnnie wystąpił Jan Trebunia-Tutka z zespołem Jazgot.

Lista utworów

  1. Szturmówka
  2. Bracia partyzanci
  3. Deszcz jesienny
  4. Hej, my partyzanci
  5. Piosenki ludzi bez domu
  6. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę (kołysanka leśna)
  7. Rozszumiały się wierzby płaczące
  8. Partyzantem być
  9. Niech się Pani pomodli
  10. Na znojną walkę (przełamać los)
  11. Modlitwa partyzancka
  12. W przyszłości, gdy się spotkamy
  13. Wymarsz uderzenia
  14. Wilki
  15. Piosenka o polskim lesie

W bój pójdziemy – trylogia „Opowieści 44”

„Opowieść ’44” to pełny jak nigdy dotąd – wyśpiewany i zagrany – obraz powstańczej Warszawy. Nowy historyczno-edukacyjny projekt muzyczny Fundacji Sztafeta i Wytwórni Muzycznej MTJ związany z powstaniem warszawskim to album – trylogia wydawana w rocznicę PW, na którym zostaną zaprezentowane utwory znane wraz z odkrytymi na nowo autentycznymi piosenkami oddziałów powstańczych.

Część pierwsza „W bój pójdziemy” to utwory napisane w konspiracji przed wybuchem powstania oraz obraz entuzjazmu pierwszych dni walki. Do powstania albumu został wykorzystany „Mój Śpiewnik Powstańczy”, wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który zawiera teksty i zaznacza do jakich melodii mogły być śpiewane. Wcześniej nikt tego bogatego materiału nie opracował wykonawczo. Po raz pierwszy będzie on zaprezentowany na wydawnictwie „Opowieść ’44”.

  1. Szumi las
  2. O Barbaro
  3. Konspiracja
  4. Natalia
  5. Może Visa, może stena
  6. Dorota
  7. Warszawskie dzieci
  8. Marszcz Śródmieścia
  9. Pałacyk Michla
  10. Marsz Bielan
  11. Sanitariuszka Małgorzatka
  12. Miasto, Stare Miasto
  13. Marsz Żoliborze
  14. Nikt z nas śmierci się nie boi

2 komentarze

KONCERT „Ziutkowi na setne urodziny” 30.11.2022 r. - · 19 lutego, 2023 o 9:01 pm

[…] Nasze Projekty […]

FOTORELACJA z koncertu „ZIUTKOWI NA SETNE URODZINY” 30.11.2022 r. - · 19 lutego, 2023 o 10:29 pm

[…] Nasze Projekty […]