Koncert charytatywny na ratunek dzieciom w Strefie Gazy

Koncert charytatywny na ratunek dzieciom w Strefie Gazy

31 stycznia w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędzie się wielki koncert charytatywny na ratunek dzieciom z Strefie Gazy pod hasłem „Obudźmy nadzieję“. Ty też możesz pomóc! Już dziś kup bilet – cegiełkę i dołącz do wydarzenia!

– Ratujmy niewinne życia –  taka myśl przyświecała Małgorzacie Frej, polskiej lekarce, pediatrze z Edynburga, autorce obrazu pod  tytułem „Gentle Souls in Gaza Weep. Innocence Condemned” , który  wzbudził pragnienie, by pomóc dzieciom i rodzinom doświadczającym tragedii  w Strefie Gazy. Do podjęcia starań zainspirował nas również dr Samir Ismail, ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Garwolinie, ceniony lekarz, działający w Stowarzyszeniu Lekarzy Palestyńskich  w Polsce, który z głębokim smutkiem opowiadał o aktach ludobójstwa, jakie dotykają  cywilów w jego kraju. Gabriela Kunert, organizatorka koncertu Muzyka dla Gazy zaangażowała się również w nasz projekt służąc nieocenionym wsparciem. Aby działania przybrały praktyczną formę zwróciliśmy się do  Lekarzy bez Granic – organizacji charytatywnej niosącej humanitarną pomoc w Strefie Gazy – miejscu okrutnego konfliktu, w którym najbardziej cierpią dzieci. Wszystko to zaowocowało koncertem i mamy nadzieję, że spotka się z dobrym przyjęciem garwolińskiej publiczności – mówi pediatra-neonatolog Anna Żochowska, prezes Fundacji Sztafeta, która jest głównym organizatorem wydarzenia.

Koncert odbędzie się 31 stycznia o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Poprzedzi go emisja trzydziestominutowego filmu fabularnego produkcji palestyńskiej „The Present“ pokazującego codzienne życie w Strefie Gazy. Projekcja filmy rozpocznie się o godzinie 18:00.

Podczas koncertu „Obudźmy nadzieję“ wystąpią wokaliści i muzycy: Gaba Kulka i chóry: Chór Niemęski 4nonstraigts, Niechór z XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej, młodzieżowy Zespół Wokalny Decybele, Soul Connection Gospel Group oraz Chór Miasta Garwolina pod kierunkiem Radosława Mitury, Maja Krzyżewska – reprezentująca Polskę w Konkursie Eurowiizji Junior 2023, Arek Kłusowski, Lidia Pospieszalska,  Marcin Pospieszalski, Aurelia Luśnia, Paweł Stankiewicz, Dariusz Bafeltowski, Daniel Pomorski, Przemysław Pacan, Bartosz Bednarek i Smooth Quartet: Zuzanna Falkowska, Dorota Błaszczyńska-Modlińska, Weronika Wyka. Maria Korczyńska oraz Teatr Od Czapy: Małgorzata Przybysz-Dybcio, Klara Walicka, Aleksandra Rozwadowska, Arkadiusz Buczkowski, Sławomir Giska, Wojciech Żochowski. Koncert poprowadzi aktor Dariusz Kowalski.

Motywem przewodnim między piosenkami będą materiały filmowe ze Strefy Gazy i świadectwa naocznych świadków wydarzeń – osób z rodzin polsko-arabskich, którzy przeżyli tragedię, stracili swoich bliskich. Realizacja materiałów filmowych: Grzegorz Juziak i Jędrzej Niestrój. projekt graficzny: Małgorzata Frej, Izabela Ragus. Scenariusz i reżyseria koncertu: Anna Żochowska

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów wesprze działania w Strefie Gazy prowadzone przez organizację medycznej pomocy humanitarnej Lekarze bez Granic. W dniu koncertu będą również zbierane do puszek pieniądze  na rzecz akcji humanitarnych Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezji Siedleckiej.

Bilety w cenie 90 zł (normalny) i 70 zł (bilet ulgowy) do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1.

Ponadto na  głównym skwerze miasta prezentowana będzie wystawa  pokazująca sytuację w Strefie Gazy.

Honorowy patronat nad wydarzeniami objęli Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego  Mirosław Walicki

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Sztafeta oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Współpraca: Stowarzyszenie Lekarzy Palestyńskich w Polsce

„Wspomnij Ziutka” 

Płyta „Wspomnij Ziutka” pochodzi z koncertu „Ziutkowi na imieniny”, który odbył się 27.11.2012 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncertu poświęconemy poecie – harcerzowy Józefowi Andrzejowi Szczepańskiemu, który zginął w czasie Powstania Warszawskiego. Wszystkie teksty autorstwa Józefa A. Szczepańskiego w wykonaniu wokalistków: Paweła Kukiza, zespołu Trupia Czaszka w składzie Budzy (Armia) – wokal, Darek Budkiewicz (DePress)- bas, Frantz (Armia) – gitara, Amade – perkusja oraz Małgorzata Godlewska – (kontralt) i Garwolińskiego Teatru Od Czapy w składzie:

z towarzyszeniem Bajus Band. Do płyty dołączona jest książeczka poświęcona życiu i twórczości „Ziutka”. Ciekawostką jest nota poświęcona harcmistrzowi Januszowi Krężelowi, znanemu, a zamieszkałemu w Mielcu historykowi skautingu i harcerstwa.

Lista utworów:

  1. Już nie wróci twój chłopiec dziewczyno
  2. Dziś idę walczyć – Mamo!
  3. Pieśń podchorążych
  4. Przyniosłaś dziś pamiętnik
  5. Chłopcy silni jak stal
  6. A jak będzie już po wojnie
  7. Do Rafała
  8. Hymn (Hej do czynu)
  9. Akcja to jest fajna heca
  10. W parasolu jest już taka mania
  11. Dziadobójca
  12. Czerwona zaraza
  13. Pałacyk Michla
  14. Wywiad z gen Januszem Brochowicz-Lewińskim ps. Gryf

„Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych”

Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” utwory muzyczne śpiewane przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Nagrania to autentyczne żołnierskie piosenki ze słowami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych wcześniej melodii, a także kilka utworów śpiewanych w całej Polsce, powstałych w czasie wojny.

Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” to projekt Fundacji Sztafeta przy współpracy z Edycją Św. Pawła, oparty na utworach muzycznych śpiewanych przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Nagrania to autentyczne żołnierskie piosenki ze słowami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych wcześniej melodii, a także kilka utworów śpiewanych w całej Polsce, powstałych w czasie wojny.

W projekcie udział wzięli:

  • wokaliści Teatru Muzycznego Od Czapy, prowadzonego przez Fundację Sztafeta, pod muzyczną opieką Lidii i Marcina Pospieszalskich;
  • zespół CzapoBa, złożony ze znakomitych muzyków: Dariusz Budkiewicz (De     Press, Armia), Dariusz Bafeltowski, Nikodem Pospieszalski, Mikołaj     Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Julian Czaporowski;
  • gościnnie wystąpił Jan Trebunia-Tutka z zespołem Jazgot.

Lista utworów

  1. Szturmówka
  2. Bracia partyzanci
  3. Deszcz jesienny
  4. Hej, my partyzanci
  5. Piosenki ludzi bez domu
  6. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę (kołysanka leśna)
  7. Rozszumiały się wierzby płaczące
  8. Partyzantem być
  9. Niech się Pani pomodli
  10. Na znojną walkę (przełamać los)
  11. Modlitwa partyzancka
  12. W przyszłości, gdy się spotkamy
  13. Wymarsz uderzenia
  14. Wilki
  15. Piosenka o polskim lesie

W bój pójdziemy – trylogia „Opowieści 44”

„Opowieść ’44” to pełny jak nigdy dotąd – wyśpiewany i zagrany – obraz powstańczej Warszawy. Nowy historyczno-edukacyjny projekt muzyczny Fundacji Sztafeta i Wytwórni Muzycznej MTJ związany z powstaniem warszawskim to album – trylogia wydawana w rocznicę PW, na którym zostaną zaprezentowane utwory znane wraz z odkrytymi na nowo autentycznymi piosenkami oddziałów powstańczych.

Część pierwsza „W bój pójdziemy” to utwory napisane w konspiracji przed wybuchem powstania oraz obraz entuzjazmu pierwszych dni walki. Do powstania albumu został wykorzystany „Mój Śpiewnik Powstańczy”, wydany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który zawiera teksty i zaznacza do jakich melodii mogły być śpiewane. Wcześniej nikt tego bogatego materiału nie opracował wykonawczo. Po raz pierwszy będzie on zaprezentowany na wydawnictwie „Opowieść ’44”.

  1. Szumi las
  2. O Barbaro
  3. Konspiracja
  4. Natalia
  5. Może Visa, może stena
  6. Dorota
  7. Warszawskie dzieci
  8. Marszcz Śródmieścia
  9. Pałacyk Michla
  10. Marsz Bielan
  11. Sanitariuszka Małgorzatka
  12. Miasto, Stare Miasto
  13. Marsz Żoliborze
  14. Nikt z nas śmierci się nie boi

2 komentarze

KONCERT „Ziutkowi na setne urodziny” 30.11.2022 r. - · 19 lutego, 2023 o 9:01 pm

[…] Nasze Projekty […]

FOTORELACJA z koncertu „ZIUTKOWI NA SETNE URODZINY” 30.11.2022 r. - · 19 lutego, 2023 o 10:29 pm

[…] Nasze Projekty […]